KONTAKT  |    _eng _sk

TUKE súčasťou siete európskych univerzít
           Pridané: 12.08.2020
Autor: -red-
Kategória: Študenti

Európska komisia zverejnila výsledky druhej výzvy iniciatívy Európske univerzity v rámci programu Erasmus+. Vybraných bolo 24 nových projektov, ktoré tvoria nadnárodné aliancie inštitúcií vysokoškolského vzdelávania z celej EÚ. Medzi schválenými projektmi je aj aliancia ULYSSEUS („An open to the world, persons-centered and entrepreneurial European University for the citizenship of the future“), ktorej členom je Technická univerzita v Košiciach, ako jediná technicky orientovaná univerzita zo Slovenska.

Druhá výzva bola zverejnená 7. novembra 2020 s termínom podávania žiadostí do 26. februára 2020. Výška celkovej podpory je 120 miliónov EUR, čo predstavuje 5 miliónov EUR na alianciu počas troch rokov. Iniciatíva Európskych univerzít bude plne reflektovaná pripravovaným programom Erasmus 2021-2027.

Rektor TUKE prof. Stanislav Kmeť uviedol: „Úspech aliancie Ulysseus, ktorej súčasťou je aj naša univerzita, nás nesmierne potešil. Zároveň to TUKE zaväzuje plnohodnotne využiť tento nový potenciál a možnosti, ktoré sa týmto rozhodnutím otvárajú. Naším cieľom je vychovávať novú generáciu Európanov, kreatívnych mladých ľudí, ktorí dokážu efektívne spolupracovať napriek rôznorodosti nielen jazykov, ale aj kultúr a národnej histórie. Práve títo ľudia budú tvoriť našu budúcnosť, prepájať rôzne vedné oblasti a riešiť dôležité spoločenské výzvy.“

Aliancia Ulysseus má šesť členov: Univerzita v Seville (Španielsko, koordinátor), Univerzita v Janove (Taliansko), Univerzita Cote d’Azur (Francúzsko), Manažérske centrum Innsbruck (Rakúsko), Technická univerzita v Košiciach (Slovensko) a Univerzita aplikovaných vied Haaga-Helia (Fínsko).     

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...