KONTAKT  |    _eng _sk

U Forrestovcov urobíme chodník, vyčistíme dvor
           Pridané: 10.04.2019
Autor: -zb-
Kategória: Projekty pre zamestnancov

Len ten, kto má osobnú skúsenosť, vie, aké dôležité je nájsť príjemný priestor pre znevýhodneného člena rodiny. Mať ho kde ráno odviezť s vedomím, že sa o neho dobre postarajú a čas mu vyplnia zmysluplnými aktivitami. Denný stacionár neziskovej organizácie Klub Forresta Gumpa na Užhorodskej 8 v Košiciach plní túto funkciu od jesene 2013.

Každý deň sa v rodinnom prostredí stretáva šestnásť klientov. Kreslia, modelujú, vystrihujú, lepia, spievajú, tancujú, cvičia, chodia na prechádzky, hrajú sa i učia. Päťkrát už v rámci dobrovoľníckych aktivít pomáhali zveľadiť areál i priestory v bývalých detských jasliach naši zamestnanci. Ani sa nechce veriť, akou zmenou za tie roky klub prešiel. Farebná fasáda i oplotenie, vyčistená  záhrada, opravená terasa i dvor. „U nás potrebujeme pomoc  vždy,“ privítala nás jedna zo zakladateliek klubu Darina Pištejová. „Chceli by sme upraviť pás zeminy v bezprostrednej blízkosti budovy, pretože pri každom daždi sa čisté steny zašpinia od hliny. Radi by sme okolo steny uložili rad betónových tvárnic. Čaká nás aj úprava a spevňovanie terénu na chodník, ktorý bude lemovať vlani vytvorenú plochu s gumovým povrchom vo dvore. Chceme tam v lete cvičiť. Uvidíme, ako nám to pôjde, lebo nikto nevie, čo zasa nájdeme pod terénom. Vlani sa chlapi narobili s ťažkými kusmi betónu, ktoré vykopali.“ 

Na farebné nátery čakajú kovové konštrukcie v areáli, zábradlia i mreže, na šikovné ruky s handrami okná na prízemí. Naplánované je aj čistenie dvora od náletových krovín a buriny, kosenie, zametanie a hrabanie vonkajšieho areálu. V sobotu 18. mája je pripravená práca pre dvadsať dobrovoľníkov z USSK a päť z Klubu Forresta Gumpa.

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...