KONTAKT  |    _eng _sk

U. S. Steel Košice firmou roka
           Pridané: 14.11.2005
Autor: Ján KOVALČÍK
Kategória: 46/2005

Výročné ceny za mimoriadne podnikateľské výsledky udelil minulý týždeň v Bratislave týždenník TREND. Firmou roka 2005 sa stala spoločnosť U. S. Steel Košice, s.r.o., ktorá sa tak v osemročnej histórii udeľovania cien najúspešnejším podnikom v SR stala vôbec prvým víťazom z východného Slovenska. Ceny pre najúspešnejšiu banku a poisťovňu získali Tatra banka, a.s., Bratislava a Kooperativa poisťovňa, a.s., Bratislava. Prestížne ceny prevzali šéfovia ocenených spoločností počas slávnostného večera v bratislavskej Redute z rúk popredných predstaviteľov vlády a parlamentu.

Do hodnotenia Firma roka sú zaradené spoločnosti z aktuálneho rebríčka TOP 200 (dvesto najväčších nefinančných podnikov Slovenska podľa konsolidovaných tržieb za rok 2004). Podmienkou je, že v roku 2004 hospodárili so ziskom a zverejnili aspoň základné údaje o hospodárení, s ktorými pracuje hodnotiaci model TRENDu.

Spoločnosť U. S. Steel Košice vysoko bodovala prakticky vo všetkých hodnotených ukazovateľoch rastu. V osemročnej histórii cien TRENDu je druhým hutníckym podnikom, ktorý si dosiahnutými výsledkami hospodárenia vyslúžil cenu pre najúspešnejší nefinančný podnik v krajine (v roku 2001 prvenstvo patrilo Slovalcu). Košickým oceliarom výdatne pomohol rast svetových cien ocele, ale nevyťažili by z neho tak veľa bez kvalitného manažmentu a dobre zvládnutých investícií. Keď sa pred rokmi americkému koncernu U. S. Steel naskytla možnosť kúpiť core biznis vtedajších VSŽ, najprv váhali. Dnes si môžu blahoželať. Po presekaní sa spleťou nevýhodných väzieb a nastolení nekorupčného prostredia zbierajú až nečakane štedrú úrodu. Aj vďaka boomu svetových cien ocele v ostatných dvoch rokoch produkuje U. S. Steel Košice závideniahodné zisky, z ktorých poľahky vyfinancuje pripravované investície.

Empty

ODPORÚČAME

06.02.2020
United States Steel zverejnila výsledky za 4. štvrťrok a rok 2019
30.01.2020
Program Spoločne pre región opäť podporí komunitné projekty
27.01.2020
Titul Šampión OBP pre všetkých zamestnancov huty
10.01.2020
Začíname nakupovať a spracovávať bramy zo zahraničia