KONTAKT  |    _eng _sk

Uzávierka prihlášok na olympiádu sa blíži
           Pridané: 10.08.2009
Autor: Ján CABAN, predseda organizačného výboru
Kategória: 32/2009

Kým mnohí železiari - olympionici dozaista ešte využívajú augustové letné dni na regeneráciu síl, organizátori XIX. ročníka letnej olympiády U. S. Steel Košice (4. - 5. 9. 2009) už intenzívne pripravujú súťaže a sprievodné akcie podujatia.

Inovácia sa dotkla otváracieho ceremoniálu na atletickom štadióne Technickej univerzity na Watsonovej ulici v Košiciach. Po prvý raz dostanú príležitosť tanečnice v krojoch zo Základnej umeleckej školy na Jantárovej ulici. Všetky pocty olympiády - vztyčovanie vlajok, zapálenie ohňa a sľub pretekárov ostávajú bez zmien. V minulosti sa pri týchto činnostiach vystriedali bývalí aktívni športovci železiarní z radov atlétov, cyklistov, kolkárov, volejbalistov i ďalších športov. V tomto roku budú vlajkonosičmi a olympijský oheň zapaľovať najlepší nohejbalisti a súťažiaci v bowlingu. Nohejbalisti hrávajú na olympiáde od roku 1996. Pri zrode prvého turnaja stál bývalý aktívny ligový hráč Jozef Tutko. Súťaž v bowlingu sa začala iba nedávno, pred tromi rokmi, ale s najpočetnejšou účasťou štartujúcich hráčov patrí medzi najmasovejšie olympijské športy. Jeho popularita z roka na rok rastie, a to i zásluhou aktívnej práce organizačného tímu, ktorý vedie Roman Fedák.

Podobne ako úvod olympiády, aj jej záver bude v znamení zmien. Po odovzdaní pohárov a medailí trom najlepším jednotlivcom a kolektívom sa všetci športovci i organizátori prítomní na záverečnom slávnostnom ceremoniáli, budú môcť od 21. hodiny do polnoci zabaviť na diskotéke. Pre všetkých športovcov bude každý deň pripravené občerstvenie (guláš a nealkoholický nápoj). Súťažiaci cyklisti, bežci a korčuliari, ktorí budú mať preteky v sobotu, sa budú môcť prezentovať už v piatok po slávnostnom otvorení olympiády na tribúne štadióna.

Tým, ktorí sa ešte do súťaží letnej olympiády neprihlásili pripomíname, aby záväzné prihlášky doručili povereným členom organizačného výboru v divíznych závodoch a úsekoch spoločnosti U. S. Steel Košice a jej dcérskych spoločnostiach do 25. augusta 2009. V stredu 26. augusta sa v jedálni vo Vstupnom areáli USSK o 9.00 hod. uskutoční prvé zasadnutie organizačného výboru letnej olympiády. Budú sa už uzatvárať počty štartujúcich pretekárov v jednotlivých športoch, pre ktorých je do 2. septembra, kedy sa uskutoční druhé zasadnutie organizačného výboru, potrebné pripraviť technické zabezpečenie a vybavenie pre účastníkov olympiády.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...