KONTAKT  |    _eng _sk

V Košiciach rokovalo Prezídium RÚZ
           Pridané: 08.10.2012
Autor: -if-
Kategória: 20/2012

V utorok 18. septembra 2012 sa v Košiciach uskutočnilo výjazdové rokovanie Prezídia Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) a v predvečer zasadnutia aj rokovanie Organizačného výboru RÚZ.

"Prezídium sa venovalo viacerým témam," informovala viceprezidentka RÚZ Elena Petrášková. "Predovšetkým to boli aktuálne otázky legislatívneho procesu, týkajúce sa zákonníka práce, zákona o ovzduší, zákona o odpadoch, zákona o minimálnej mzde, zákona o dani z príjmov, rekodifikácie občianskeho zákonníka, občianskeho súdneho poriadku, ako aj ďalšie dôležité témy súvisiace s rokovaním Hospodárskej a sociálnej rady Slovenskej republiky, ktoré sa uskutočnilo v pondelok tohto týždňa. Na programe zasadnutia, ktoré viedol prezident RÚZ Marián Jusko, boli aj otázky rozvoja vedy a výskumu v priemyslových odvetviach a otázky školstva."

Účastníci zasadnutia zavítali tiež do U. S. Steel Košice, kde absolvovali prehliadku výrobných prevádzok.

Republiková únia zamestnávateľov vznikla 30. marca 2004. Združuje 25 zamestnávateľských zväzov a 18 individuálnych členov, zamestnávajúcich viac ako 240 tisíc zamestnancov. Jej portfólio tvorí vyše 1 300 podnikateľských subjektov pokrývajúcich všetky segmenty hospodárstva SR. Členom RÚZ je aj spoločnosť U. S. Steel Košice.

Empty

ODPORÚČAME

04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?
21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...