Vyhľadávanie:

V máji ďalšie dve výluky električkových tratí

V máji ďalšie dve výluky električkových tratí

Ani po skončení výluky električkovej trate v úseku Železničná stanica Košice - Námestie osloboditeľov kvôli oprave koľajiska si ešte nevydýchneme. DPMK a.s. avizuje v máji dve ďalšie výluky, ktoré sa väčším či menším spôsobom dotknú aj cestujúcich do a z areálu U. S. Steel Košice. Päťdňová výluka bude v dňoch 15. až 19. mája na Moldavskej ceste. V úseku od starej sladovne po zastávku Krajský súd budú údržbári meniť približne dvesto metrový úsek koľají. Sú už veľmi ojazdené a vodiči v spomínanom úseku musia jazdiť sotva päťkilometrovou rýchlosťou. Oprava ovplyvní premávku električiek.

Električka č. 6 bude jazdiť v oboch smeroch iba po trase námestie Maratóna mieru - Spoločenský pavilón. Linky R1 a R5 budú premávať zo a do Vstupného areálu U. S. Steel Košice ako R6 na trase VA USSK - vozovňa DPMK. Na trase Železničná stanica - Spoločenský pavilón bude zabezpečená autobusová doprava. Autobusové spoje RA5 až RA8 (Furča a Ťahanovce) nebudú zastavovať na zastávke Železničná stanica, ale budú mať zastávky na Námestí osloboditeľov a pri SOU dopravnom, a to v oboch smeroch.

Výluke sa nevyhne, tak ako každý rok, aj trať rýchlodráhy. Tohtoročná sa začína 22. mája a potrvá do 3. júna 2006. Údržbári sa sústredia na výmenu koľajníc na moste pri Pereši a oblúku pri Ludvikovom Dvore. Súčasne na celom úseku trate skontrolujú a opravia trakčné vedenie. Opravári budú pracovať iba v čase sedla, to znamená v čase mimodopravnej špičky, každý deň päť hodín. Doprava železiarov do i zo zamestnania nebude obmedzená.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...