Vyhľadávanie:

V piatok prišiel na Hlavnú Mikuláš

V piatok prišiel na Hlavnú Mikuláš

Mikuláš
Prečo majú deti radi uja Mikuláša? Nepochybne preto, že má vrece plné sladkých dobrôt. V piatok však prekvapil aj svojím netradičným príchodom. Na pódiu pri vianočnom stromčeku sa pred ich očami vyliahol zo snehuliaka.

V prvý decembrový piatok sa pri vianočnom stromčeku na košickej Hlavnej ulici zišli stovky Košičanov. Slávnostného otvorenia Košických Vianoc, ktoré s Magistrátom mesta zorganizovala U. S. Steel Košice sa nemohli dočkať najmä najmladšie ratolesti. S mikulášskymi čiapkami a vyštípanými líčkami netrpezlivo čakali na uja s bradou a červeným plášťom.

Krátko po sedemnástej hodine sa Košičanom z pódia pri Immaculate prihovorili a pekné sviatky zaželali primátor mesta Zdenko Trebuľa a prezident U. S. Steel Košice Christopher Navetta. Pohľady prítomných sa vzápätí upriamili na pestrofarebného snehuliaka, z ktorého sa "vyliahol" túžobne očakávaný Mikuláš. Neprišiel však sám. Na pódiu sa objavil s posilou - kolegom Mikulášom z Miškolca. Vysokánsky vianočný stromček posiaty farebnými žiarovkami a svetelnú výzdobu mesta rozžiaril za sprievodu Tichej noci dotykom mikulášskej palice Zdenko Trebuľa. Potom už nič nebránilo tomu, aby Chihuahua párty začala. Na pódiu sa roztancoval tanečný súbor Vánok, zaspievala skupina Nocadeň. S animačným programom vystúpil Miro Procházka, víťazka súťaže U. S. Steel Talent Night Karolína Majerníková a tanečníci zo skupiny UNO STAR.

Zatiaľ čo primátor s Christopherom Navettom čapovali primátorský punč, Mikuláš so svojimi pomocníkmi, čertom, anjelom a snehovou vločkou, rozdávali sladké dobroty a balóny. Deti súťažili o najkrajšiu mikulášsku čiapku a najlepšieho "chihuahua" tanečníka. Dvojhodinový program plný tanca a hudby ukončil ohňostroj.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...