Vyhľadávanie:

V piatok v premiére Giselle

V piatok v premiére Giselle

Známy balet v novom šate

Balet Štátneho divadla Košice uvedie v piatok, 13. marca, v Historickej budove premiéru baletného predstavenia Giselle. Ide o romantický príbeh v dvoch dejstvách, ktorý rozpráva o úprimnej láske vidieckej dievčiny Giselle k Albertovi. Prvé dejstvo sa odohráva na dedine v typickom vidieckom prostredí v ľudovej choreografii nestora ľudového tanečného umenia Juraja Kubánku a Ondreja Šotha. Druhé dejstvo sa bude niesť v romantickom duchu, na špičkách na krásnu hudbu Adolphe Charlesa Adama.

Nové uvedenie Giselle v Košiciach je pokračovaním úsilia umeleckého vedúceho baletu Ondreja Šotha ponúkať divákom popri autorských inscenáciách inscenácie klasického repertoáru s novým pohľadom na notoricky známe balety. Tentoraz siahol po jednom z vrcholov romantického baletu. Giselle v sebe nesie možnosť predstaviť dve úplne rozdielne prostredia, zvoliť k nim rozdielny choreografický prístup a zdôraznením rozdielov ešte viac posilniť základný princíp romantického umenia - kontrast medzi krásou a ošklivosťou, láskou a nenávisťou, snom a skutočnosťou, medzi svetom víl a vidieckym prostredím. Inscenáciu Giselle sa v Košiciach jej autori rozhodli venovať hudobnému skladateľovi Svetozárovi Stračinovi (1940 - 1996), ktorý sa svojou tvorbou, predovšetkým slovenským ľudovým umením, zaradil medzi najvýznamnejšie osobnosti slovenskej hudobnej kultúry druhej polovice 20. storočia.

Traja čitatelia Ocele východu sa môžu so svojím partnerom zúčastniť baletného predstavenia Giselle 20. marca 2009. Podmienkou na zaradenie do žrebovania je napísať odpoveď na otázku, kto je autorom hudby k spomínanému baletu. K odpovediam, ktoré čakáme v redakcii Oceľ východu do 16. marca, nezabudnite pripojiť kupón a napísať vaše meno, osobné číslo, divízny závod a číslo strediska v ktorom pracujete. Výhercov uverejníme v Oceli východu 18. marca.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...