Vyhľadávanie:

V príprave zatiaľ u súperov

V príprave zatiaľ u súperov

Od 26. júla trvá druhá časť letnej prípravy hokejistov HC Košice na nový ročník hokejovej extraligy sezóny 2012/2013. Zatiaľ odohrali naši hráči deväť prípravných stretnutí, všetky na ľade súperov. Doma ich po prvý raz v tomto období uvidíme na ľade v tréningovej hale Steel arény až v piatok 31. augusta o 17. hodine v súboji s Banskou Bystricou.

Sériu prípravných zápasov začali v Čechách, kde sa najprv stretli v Třinci s domácim tímom HC Oceláři, ktorému podľahli 2:4. Neuspeli ani vo Vítkoviciach, keď prehrali s miestnym extraligovým celkom HC Steel 1:3. Tretí zápas odohrali zverenci trénera Radima Rulíka na popradskom ľade s novým účastníkom KHL Donbassom Doneck, s ktorým prehrali 2:3 až po samostatných nájazdoch.

V dňoch 17. - 19. augusta štartovali košickí hokejisti na medzinárodnom turnaji Rona Cup - Memoriál Pavla Demitru. Turnaj každoročne organizuje Dukla Trenčín, ale z dôvodu rekonštrukcie ZŠ v Trenčíne sa zápasy odohrali na ZŠ v Dubnici nad Váhom. Košičania skončili zo šiestich účastníkov na 4. mieste, keď na svojom konte mali jedno víťazstvo, jednu remízu a jednu prehru. V úvodnom stretnutí remizovali s tímom HC Oceláři Třinec 2:2, v druhom zápase podľahli ďalšiemu mužstvu spoza rieky Moravy PSG Zlín 3:5 a až v záverečnom súboji vyhrali nad HC Verva Litvínov 5:4. Na tento turnaj cestovali naši hokejisti už bez dvoch hráčov zo širšieho kádra Tomáša Halásza a Petra Slimáka. Brankár Halász je na ročnom hosťovaní v Olomouci a obranca Slimák bude hosťovať do konca sezóny v Martine.

Cez uplynulý víkend odohrali hokejisti HC Košice ďalšie tri prípravné stretnutia na ľade v Poprade, kde sa konal turnaj o Tatranský pohár. Pod Tatrami naši najprv zdolali reprezentáciu Slovensko 20 výsledkom 4:0, potom však prehrali s Duklou Trenčín 2:4 a domácemu Popradu podľahli 4:5 až po samostatných nájazdoch a v konečnej tabuľke obsadili 3. miesto. Extraliga sa začína úvodným kolom v utorok 18. septembra 2012. Náš vicemajster z uplynulej sezóny bude mať domácu premiéru, keď sa v Steel aréne stretne s HKm Zvolen. Dovtedy odohrajú Košičania ešte dve prípravné stretnutia, a to v utorok 4. septembra vo Zvolene a generálkou na nový ročník našej najvyššej hokejovej súťaže bude ich posledný prípravný zápas v utorok 11. septembra v Poprade.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...