KONTAKT  |    _eng _sk

Valentínska kvapka krvi
           Pridané: 05.02.2007
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 05/2007

Od zajtra, 1. februára, až do 14. februára 2007, sa môžu mladí ľudia zúčastniť na Valentínskej kvapke krvi. Podujatie už po dvanásty raz organizuje Slovenský Červený kríž (SČK) v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR (NTS).

"Cieľom tejto akcie je prilákať a motivovať najmä mladých ľudí a prvodarcov, aby rozšírili rodinu bezpríspevkových darcov krvi, spoločne šírili myšlienku darcovstva a pomohli zvyšujúcim sa požiadavkám slovenského zdravotníctva," uviedla riaditeľka Územného spolku SČK Košice-mesto Lucia Cangárová. "Každý, kto daruje v spomínanom období bezplatne krv, získa od Slovenského Červeného kríža špeciálnu príležitostnú pohľadnicu s valentínskym motívom. Môže ju zaslať blízkemu človeku a oznámiť mu, že sa stal nositeľom najvyššieho humánneho poslania človeka - darovania najvzácnejšej tekutiny zachraňujúcej ľudský život. Pohľadnica je pre prijímateľa zároveň výzvou, aby sa tiež stal bezpríspevkovým darcom krvi." Valentínsku kvapku krvi aj v tomto roku spojili so žrebovaním o ceny. Podmienkou na zaradenie do žrebovania, ktoré bude 23. februára 2007 v Ústrednom sekretariáte SČK v Bratislave, je vyplniť evidenčnú kartu bezpríspevkového darcu krvi SČK.

Krv môžete darovať v Nemocnici Košice-Šaca, a.s., 1. súkromná nemocnica, v poliklinike vo Vstupnom areáli U. S. Steel Košice v pondelok, stredu, štvrtok a v piatok od pol siedmej do 12. hodiny a tiež v košickom pracovisku NTS vo FNsP na Tr. SNP 1 od pondelka do piatku od 6.30 do 12. hodiny a v utorok až do 17. hodiny.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu