Vyhľadávanie:

Variť možno začnú ešte pred sviatkami

Variť možno začnú ešte pred sviatkami

Závodná jedáleň vo vstupnom areáli po kolaudácii

Stravníci, ktorí si zvykli obedovať v závodnej jedálni vo vstupnom areáli, sa už nevedia dočkať, kedy začnú v kuchyni po rekonštrukcii znovu variť. Včerajšia kolaudácia objektu deň D priblížila. Ako nás informoval manažér projektu Michal Mardzin porovnanie výsledku rekonštrukcie budovy s projektom dopadlo dobre. "Kladne sa vyjadrili už hygienik a požiarnik, chýba ešte vyjadrenie Inšpektorátu práce v Košiciach. Ich verdikt by sme mali poznať v piatok tohto týždňa. Všetky vyjadrenia kompetentných by sme tak mali mať k dispozícii na budúci týždeň. Stavebný úrad mestskej časti Košice - Šaca je pripravený okamžite vydať kolaudačné rozhodnutie na užívanie stavby."

Riaditeľ Gastrometalu Anton Jurko potvrdil, že akonáhle budú mať k dispozícii súhlasné stanovisko, obnovia prevádzku kuchyne. Začnú variť a rozbehnú i cukrárenskú výrobu. Ponúkať budú rovnaký sortiment ako pred rekonštrukciou.

A naostatok, čo zahŕňala obnova budovy. "Stavba bola rozdelená do dvoch etáp. V prvej, bez odstávky kuchyne a jedálne, sme menili pôvodný obvodový plášť na čelnej a bočnej stene schodiska. Steny sú tiež zateplené. V druhej etape, ktorá bola spojená s odstávkou kuchyne, pričom jedáleň fungovala ako výdajňa stravy, bola celá rekonštrukcia, vrátane opravy strechy, výmeny starých kanalizačných rozvodov v suteréne a rozvodov kúrenia, ukončená. Súčasťou opravy bolo i zateplenie plných plôch fasády a relizovali sme i nutný rozsah úprav elektroinštalácií," dodal M. Mardzin. "Doplnili sme tiež klimatizáciu jedálne o tri klimatizačné jednotky, čo stravníci určite ocenia v letných mesiacoch."

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...