Vyhľadávanie:

Veľká voda preverila aj hasičov

Veľká voda preverila aj hasičov

Boj s dvomi živlami. S ohňom, no predovšetkým s vodou zvádzali hasiči v Košickom kraji v prvom polroku 2010. Najmä "vďaka" povodniam, ktoré postihli východ Slovenska a poriadne potrápili obyvateľov obcí i miest, vzrástol počet výjazdov oproti rovnakému obdobiu vlaňajška, ako konštatovali na stretnutí s novinármi riaditeľ KR HaZZ v Košiciach Jozef Fedorčák a vedúci oddelenia požiarnej prevencie Jozef Cincula, o bezmála štyridsať percent. Vyše dvetisíc príslušníkov Hasičského a záchranného zboru pomáhalo v kraji pri vrecovaní, stavaní protipovodňových hrádzí, čerpaní vody zo zatopených domov, záhrad a dvorov i evakuácii ľudí, ale aj domácich zvierat z postihnutých oblastí.

"Požiarov bolo oproti prvému polroku minulého roka o 514 menej, v Košickom kraji sme pri ich likvidácii zasahovali 922 krát," informoval okrem iného Jozef Fedorčák. "Zato sa však rozmohlo úmyselné podpaľovanie osobných automobilov. Evidujeme zatiaľ desať prípadov, vyriešený je iba jeden z nich." Nižšie boli aj priame škody, ktoré požiare spôsobili. Hasiči včasným zásahom uchránili hodnoty na majetku vo výške bezmála 8 miliónov eur. Žiaľ, oheň si vyžiadal aj krutú daň. Štyri osoby prišli o život, sedemnásť bolo zranených.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...