KONTAKT  |    _eng _sk

Vianočný beh v Moldave
           Pridané: 10.12.2015
Autor: Róbert BOROS
Kategória: 25/2015

Posledná predvianočná nedeľa v Moldave nad Bodvou bude v znamení behu. Športový klub Bodva v spolupráci s mestom organizuje 20. decembra 2015 so štartom o 13.00 hod. už štvrtý ročník bežeckého podujatia ulicami Moldavy nad Bodvou. Štart i cieľ pretekov bude na Hlavnej ulici pri mestskom úrade, registrácia sa uskutoční v Mestskom kultúrnom stredisku. Pre pretekárov je pripravená náročnejšia trať, ktorá ich preverí na rovine, v behu do kopca i z kopca. Súťažiacich čaká 210 schodov po serpentíne smerom na mestskú časť Kopec. Bežci absolvujú dve kolá v celkovej dĺžke 8,8 km na asfaltovom povrchu trate. Jeden okruh meria 4,4 km a bude v ňom potrebné zdolať 105 schodov, ktoré určite zdramatizujú priebeh súťaže. Trať povedie ulicami Školská, Hlavná, Kalvínska, Záhradná, Jiskrova, Vodná, Československej armády, Podhorská, Slovenského národného povstania a Rožňavská.

Výsledky Vianočného behu budú zarátané do Moldavskej bežeckej ligy 2015, ktorá tým uzavrie svoju tohtoročnú súťaž o najlepšieho bežca a bežkyňu v Moldave a jej blízkom okolí. Veľké finále určí celkových víťazov v ženskej i v mužskej kategórii tretieho ročníka domácej ligy.

Atraktívny beh si môžu vychutnať nielen bežci, ale aj diváci, ktorých týmto srdečne pozývame. Viac informácií týkajúcich sa behu a propozícií nájdete na domovej stránke klubu: www.skbodva.sk a na stránke mesta Moldava: www.moldava.sk

Empty

ODPORÚČAME

04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?
21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...