Vyhľadávanie:

Víťazom Košického zlatého pokladu skupina Emsoft

Víťazom Košického zlatého pokladu skupina Emsoft

Zaplnená estrádna sála Jumbo centra tlieskala v uplynulú sobotu, 27. októbra, dvanástim mladým autorom a interpretom populárnej hudby 23. ročníka pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad. Do finále sa prebojovali spomedzi 143 prihlásených z celého Slovenska. Výbornú atmosféru, o ktorú sa pričinil aj moderátor večera Michal Hudák, si mohli v priamom prenose vychutnať i poslucháči Slovenského rozhlasu - Rádia Regina.

Absolútnym víťazom sa podľa rozhodnutia poroty, v ktorej zasadli textár Ľuboš Zeman, Vašo Patejdl, Igor Timko zo skupiny No Name, Peter Nagy, Juraj Vančík a ďalší, stala košická skupina Emsoft s piesňou Nečakám. Hudbu zložil Peter Tomi a Mária Dobranská, ktorá je speváčkou tejto 5-člennej kapely vyštudovaných konzervatoristov, o text sa postaral Vlado Krausz. Cenou pre víťaza je videoklip k víťaznej skladbe a možnosť nahrávať ďalšie skladby v nahrávacom štúdiu Slovenského rozhlasu v Košiciach.

V nesúťažnej časti večera potešili prítomných, medzi ktorými bol aj prezident U. S. Steel Košice David H. Lohr a viceprezident pre riadenie externých služieb a vzťahov USSK Miroslav Kiraľvarga, hudobníci V. Patejdl, skupina KomaJota, P. Nagy a No Name.

Pesničkovú súťaž Košický zlatý poklad podporila U. S. Steel Košice.

Ďalšie články

EÚ potrebuje odolné a silné podniky

Tesne pred začiatkom maďarského predsedníctva Európskej únie, ktoré začalo v júli, sa stretli v Budapešti európski zamestnávatelia združení v BusinessEurope, aby rokovali o konkurencieschopnosti a odolnosti európskych podnikov. Republikovú úniu zamestnávateľov reprezentoval na tomto stretnutí jej prezident Miroslav Kiraľavarga.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...