Vyhľadávanie:

Vlakom do Hutníkov, odtiaľ do firmy autobusom

Vlakom do Hutníkov, odtiaľ do firmy autobusom

Železiari z údolia Bodvy získajú od nedele 13. decembra ďalšiu možnosť cestovania do a zo zamestnania   

Železiari z údolia Bodvy budú môcť od nedele 13. decembra 2015 využívať na cestu do a zo zamestnania aj vlaky premávajúce v úseku Košice – Moldava nad Bodvou so železničnou zastávkou Hutníky, odkiaľ ich do i z firmy prepraví od brány č. 6 autobus vnútrozávodnej dopravy.

Novinka prichádza spolu so spustením do prevádzky terminálu integrovanej osobnej prepravy Moldava nad Bodvou, mesto. Terminál bude slúžiť pre železničnú, autobusovú, individuálnu automobilovú, cyklistickú a pešiu dopravu, pričom prestupovanie cestujúcich medzi jednotlivými dopravnými systémami je riešené takzvanou „suchou nohou“, teda pohodlnejšie. Miesto prestupu je vybavené jednotným informačným, kamerovým a zvukovým systémom, parkoviskom pre osobné automobily, stojanmi na bicykle, bezbariérovým priechodom pre imobilných cestujúcich.

V úseku Košice – Moldava nad Bodvou, mesto začne od nasledujúcej nedele premávať sedem párov vlakov. Počas víkendov a sviatkov to bude šesť párov vlakov. Na trati budú v prevádzke motorové jednotky typu 813 a 913. Železničný dopravca ponúkne v prípade potreby väčšiu kapacitu vlakov. Na prestupných miestach Veľká Ida (smer Rešica) a Moldava nad Bodvou bude cestujúcim k dispozícii nadväzujúca pravidelná prímestská autobusová doprava.

Nové vlakové spojenie do Hutníkov a odtiaľ vnútrozávodnou dopravou (VZD) do U. S. Steel Košice budú môcť využívať zamestnanci zo smeru Moldava nad Bodvou a späť, ktorí dochádzajú na pracovné zmeny o 6:00, 14:00, 18:00 a 22:00. Rozsah vnútrozávodnej dopravy zo zastávky Hutníky (trasu a odchody spojov približuje priložená mapka a cestovný poriadok VZD) bude prispôsobený dopytu.

Spoločný cestovný poriadok verejnej osobnej dopravy, v ktorom sú uvedené všetky dopravné spojenia železničnej a autobusovej dopravy z obcí uvedených v schéme (viď. nákres), nájdu cestujúci na predajných miestach. Informácie o dopravnom spojení aj s prestupmi je možné získať aj na internetových stránkach:

www.eurobus.sk

www.slovakrail.sk

www.cp.sk

www.mojbus.sk (aktuálne meškanie a poloha autobusov)

Terminál integrovanej osobnej prepravy Moldava nad Bodvou, mesto (TIOP) je v rámci Slovenskej republiky pilotným projektom, financovaným z Operačného programu Doprava 2007 – 2013, v ktorom boli prijímateľom finančnej pomoci Železnice Slovenskej republiky (ŽSR). Terminál umožní cestujúcim lepší prístup k železničnej doprave a zároveň nahradí súčasnú nevyhovujúcu autobusovú stanicu.

Cieľom terminálu je poskytnúť infraštrukturálny základ pre funkčný a trvalo udržateľný integrovaný dopravný systém v regióne Východné Slovensko.

Pre lepšie využitie terminálu a skvalitnenie životného prostredia v meste Moldava nad Bodvou je plánovaná výstavba križovatky na ceste I/16 (50) mimo intravilánu mesta.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...