Vyhľadávanie:

Vlaňajší majster o bronz

Vlaňajší majster o bronz

Do finále futbalových majstrovstiev U. S. Steel Košice sa prebojovali Energetika a Teplá valcovňa

Futbal
Futbalisti z Vysokých pecí zdolali vo štvrťfinále Dopravu 2:0. Na snímke z tohto súboja Bobiš (vpravo) z Dopravy nestačil zabrániť centru Puškáša z VP.

Pred týždňom sa v stredu hrali na ihrisku Slávie TU Košice semifinálové stretnutia v tohtoročnom futbalovom šampionáte o majstra U. S. Steel Košice. Do záverečných bojov o medaily zasiahli aj vlaňajší majster Údržba i finalista z Energetiky, ktorí mali za súperov mužstvá z Teplej valcovne a Vysokých pecí.

Prvým postupujúcim tímom do finále bola Energetika po najtesnejšom víťazstve nad vysokopeciarmi, v druhom semifinálovom zápase medzi Teplou valcovňou a Údržbou o postupujúcom finalistovi rozhodli až strely zo značky pokutového kopu. Zápas totiž skončil v riadnom hracom čase bezgólovou remízou. V napínavom penaltovom rozstrele napokon "čierny Peter" zostal v rukách úradujúceho majstra z Údržby. Údržbári teda svoj vlaňajší titul neobhája a budú hrať len o 3. miesto. Rozhodujúce zápasy o titul i o bronzovú priečku odohrajú semifinalisti v piatok 11. mája na spomínanom štadióne na Solovjevovej ulici v Košiciach. Najprv o 16.00 h. sa stretnú o 3. miesto Vysoké pece - Údržba a potom je od 17.15 h. na programe finálový súboj medzi Energetikou a Teplou valcovňou. V semifinále boli tieto výsledky:

Vysoké pece - Energetika 0:1 (0:1)
Od začiatku stretnutia sa hralo na doraz s maximálnym nasadením na obidvoch stranách. Po niekoľkých nepresných streleckých pokusoch sa v 10. minúte do prvej väčšej gólovej šance dostal hosťujúci Piga, ktorý tvrdou strelou pod brvno otvoril skóre 0:1. Ako sa neskôr ukázalo, bol to jediný a napokon aj víťazný gól, ktorý posunul energetikov do finále. V druhom polčase domáci vysokopeciari zvýšili iniciatívu, neustále sa hralo na polovici hostí, ale tí sa sústredenému tlaku súpera ubránili. V 16. min. mal po zmene strán ideálnu šancu na vyrovnanie domáci Gecík, ale bránu prestrelil. V závere mohol ešte obranca Knap hlavou vybojovať pre svoj tím remízu, ale tesne minul bránu hostí.

Teplá valcovňa - Údržba 0:0, na pokutové kopy 4:3
V súboji vyrovnaných tímov sa hráči obidvoch celkov pozorne strážili a tak sa do gólových šancí na rozmoknutom trávniku len veľmi ťažko dostávali. Prvú šancu na dostrel mali hostia, ale Hanzal mieril v 11. min. vedľa. V prvom polčase sa hralo viac v strede ihriska, do brejkov vyrážali útočníci domácich i hostí len sporadicky. Po zmene strán mali úradujúci majstri z Údržby viac loptu pod kontrolou, ale domáci hrali majstrovsky v defenzíve. Až v závere, kedy už hráčom ubúdali sily, boli bližšie k víťazstvu hostia.
Sám pred bránou sa totiž ocitol Ľalík, ale k presnému zakončeniu mu chýbala rozvaha i pokoj pri umiestnení lopty za brankárov chrbát. V penaltovom rozstrele sa vystriedalo až dvanásť hráčov. Domáci začínali a boli neúspešní, keď Gašpár strelil vedľa. Po ňom hráč Údržby Begáni otvoril skóre 0:1 a ďalší priebeh striel zo značky pokutového kopu mal túto podobu: Kolesár z TVa 1:1, Fotta z Údržby strelil vedľa, Vidricko z TVa 2:1, Mico (Údržba) 2:2, Tobák (TVa) nedal, Hanzel (Údržba) nedal, Mazár (TVa) 3:2, Paperník (Údržba) 3:3, brankár Klembara (TVa) 4:3 a keď Ľalíkovu strelu brankár hostí chytil, Teplá valcovňa vyhrala a postúpila do finále.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...