KONTAKT  |    _eng _sk

Vo Zvolene naprázdno
           Pridané: 21.03.2005
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 12/2005

V nedeľu 20. marca sa zápasom Zvolen - Košice začala semifinálová séria play off prvej dvojice hokejovej extraligy. Druhú dvojicu tvoria Slovan a Trenčín. Košickí hokejisti vstúpili do tejto série na ľade súpera s dvoma prehrami. V prvom zápase podľahli súperovi 2:6, v druhom 0:3 a tak stav série na zápasy je 2:0 pre Zvolen.

Po prvom súboji odchádzali naši hokejisti z ľadu po sľubnom začiatku so zvesenými hlavami. V sérii prehrávali na zápasy 0:1 a v pondelok sa v druhom meraní síl snažili tento neúspech odčiniť. Za neúspech v prvom stretnutí označil tréner HC Košice Dušan Gregor nedodržiavanie taktiky a enormné množstvo chýb, a to nielen v defenzíve. Mužstvu pomýšľajúcemu na postup do finále sa predsa nemôže stať, že hrá presilovku a z gólu sa tešia hráči súpera. Stalo sa nám to dokonca až dva razy, keď Zvolenčania v oslabení dvakrát skórovali.

Po takomto výkone nebol nikto z našich hráčov, ale ani z televíznych divákov, ktorí fandili nášmu celku, určite spokojný. V druhom stretnutí zahrali Košičania oveľa lepšie, ale opäť vyšli bodovo naprázdno. Hrali už koncentrovanejšie, ale o víťazstve Zvolenčanov rozhodovali detaily. Každá chybička či nepremenená šanca. A tých veru mali tentokrát hostia viac než dosť, navyše bez gólu sa nevyhráva. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, šťastie sa tentoraz priklonilo na stranu domácich.

Už vo štvrtok 24. marca sa semifinálová séria presťahuje do Košíc na ľad ZŠ V Čermeli, kde sa opäť pred televíznymi kamerami bude dva razy (aj v piatok) bojovať o víťazstvá. Boli by sme radi, keby naši vyrovnali stav série na 2:2 a zdramatizovali priebeh semifinále.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu