KONTAKT  |    _eng _sk

Vstup grátis každú stredu do 6. novembra
           Pridané: 27.09.2010
Autor: -if-
Kategória: 20/2010

Východoslovenská galéria pozýva železiarov na výstavu Andy Warhol a Júlia

Východoslovenská galéria v Košiciach pozýva všetkých zamestnancov U. S. Steel Košice do výstavných priestorov na prehliadku výstavy Andy Warhol a Júlia. Železiari sú hosťami galérie počas trvania výstavy každú stredu. Vstup majú po preukázaní sa identifikačnými kartami U. S. Steel Košice grátis (zadarmo). Východoslovenská galéria vyjadruje touto formou poďakovanie za finančnú podporu projektu Andy Warhol a Júlia.

Výstava predstavuje Andyho Warhola po prvý raz na Slovensku ako milujúceho syna svojej mamy. Júlia bola súčasťou Andyho sveta ako jeho inšpirácia a hviezda jeho filmov. Tento svet sa návštevníkovi "krok po kroku" citlivo odkrýva v kresbách, plátnach, grafikách a filmoch výstavy. Zážitok z prehliadky určite umocní aj vzhliadnutie fascinujúcich zlatých listov The Gold Book, ktoré pozná celý svet.

Vystavené diela sú z Múzea Andyho Warhola v Pittsburghu a Národnej galérie v Bratislave. Užitočné informácie nájdete aj na webovej stránke www.slovak-warhol.com. Výstava vo Vsl. galérii na Hlavnej 27 v Košiciach je otvorená do 6. novembra.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu