Vytrvalci mali v júli nahustený program

Od marca, keď sa začala tohtoročná atletická sezóna, sa vytrvalci z našich bežeckých klubov BK Steel a TJ Obal servis Košice týždeň čo týždeň stretávajú na rôznych vytrvalostných pretekoch. Zvlášť nahustený program mali v tomto mesiaci.

• Júlové turné odštartovali bežci v nedeľu 7. 7. 2013 v Prešove na VII. ročníku Prešovskej horskej pätnástky. Pred štartom sa na náročnú 15 km trať prezentovalo 80 pretekárov, z ktorých si víťazstvo vybojoval náš Tibor Sahajda časom 50:14 min. Ďalší z našich Rudolf Verba obsadil časom 1:01:05 hod. 5. miesto. Na 35. mieste sa umiestnil Tibor Tisza časom 1:08:58 hod. a zo žien si v kategórii nad 50 rokov prvenstvo vybojovala Alžbeta Tiszová, ktorej v cieli namerali čas 1:20:26 hod.
    V sobotu 13. a v nedeľu 14. júla sa konali preteky v Medzeve a v Štrbe. V sobotu desať našich bežcov štartovalo v 11. ročníku Hámorníckeho polmaratónu, ďalší ôsmi si v nedeľu vyskúšali oveľa náročnejšiu trať 36. ročníka Malého štrbského maratónu.

• V Medzeve na polmaratónskej trati dominoval poľský vytrvalec obliekajúci dres Demolexu Bardejov Eduard Hapak, ktorý zvíťazil časom 1:12:21 hod. Z našich skončil Erik Repák časom 1:16:25 hod. na 3. mieste. Na ďalších priečkach sa umiestnili: 14. Jozef Sciranko 1:27:37 hod. (druhý v kategórii mužov nad 50 rokov), 25. Bartolomej Ficzere 1:34:07 hod. (víťaz v kateg. nad 60 rokov), 35. Ján Strömpl 1:36:20 hod., 38. Jozef Jaššo 1:37:35 hod., 39. František Kandra 1:37:43 hod., 47. Ladislav Gladiš 1:40:16 hod., 48. Miroslav Sabo 1:40:37 hod., 64. Tibor Huszár 1:45:24 hod. (tretí v kategórii nad 60 rokov), 93. Marián Rybár 2:03:12 hod.

• V malebnom prostredí Vysokých Tatier sa na 31 km trať postavilo v Štrbe 174 vytrvalcov. Najlepší z nich bol člen zahraničného Benedek Teamu Ashenafi Erkolo, ktorý náročnú trať zdolal za 1:45:29 hod. Z našich bežcov si v silnej zahraničnej konkurencii výborne počínal Róbert Valíček z bežeckého klubu Obal servis, ktorý skončil v prvej desiatke a časom 1:56:16 hod. obsadil 8. miesto. Ďalšie umiestnenie našich bežcov: 22. Vladimír Balogh 2:12:03 hod., 28. Zuzana Korotvičková 2:14:28 hod., ktorá v kategórii žien do 34 rokov skončila na veľmi peknom 2. mieste. 86. Tibor Tisza 2:34:27 hod., 102. Róbert Mako 2:38:35 hod., 108. Alžbeta Tiszová 2:40:25 hod. (tretia v kategórii žien nad 50 rokov), 132. Eva Marková 2:49:29 hod. 154. Pavol Brandis 2:59:32 hod.

• V sobotu 20. júla sa vyše sto pretekárov zúčastnilo XIV. ročníka Behu do vrchu - Memoriál Jána Stilla. Na 9 570-metrovej trati z Novej Lesnej na Hrebienok s prevýšením 533 metrov štartoval aj náš Rudolf Verba. V silnej konkurencii, v ktorej dominoval víťazný Miroslav Vanko v čase 40:10 min., skončil Verba časom 47:19 min. na 24. mieste a vo svojej vekovej kategórii do 39 rokov obsadil 11. miesto.

• V obci Banské odštartovali v nedeľu 21. júla 18. ročník Bančanskej desiatky, ktorej víťazom sa stal Dávid Franko z Kysaku. Desať kilometrovú trať zabehol za 34:54 min. Aj v týchto pretekoch sa na trati objavili naši bežci, ktorí zaregistrovali tieto výsledky: 3. Erik Repák 35:38 min., 6. František Kažimír 37:19 min., 16. Vladimír Balogh 40:29 min., 23. Bartolomej Ficzere 41:42 min. (vyhral v kategórii mužov nad 60 rokov), 49. Tibor Tisza 46:15 min., 59. Alžbeta Tiszová 47:42 min. (zvíťazila medzi ženami nad 50 rokov), 61. Tibor Huszár 48:28 min., 67. Marián Rybár 50:34 min.