KONTAKT  |    _eng _sk

Začali sa Košické Vianoce 2005
           Pridané: 05.12.2005
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 49/2005

Už aj Košičania sa môžu od pondelka kochať každý deň vysvietenou Hlavnou ulicou, na ktorej dominuje dvadsaťdva metrov vysoký vianočný stromček. Tradičné Košické Vianoce, pripravované mestom Košice a spoločnosťou U. S. Steel Košice, odštartoval mikulášsky program, ktorý prilákal k pódiu pri súsoší Immaculata tisíce malých i veľkých zvedavcov.

Podvečer sa začal rozprávkovo - predstavením detského divadielka Maškrta. Na pódium potom vystúpili primátor mesta Zdenko Trebuľa a prezident U. S. Steel Košice David H. Lohr. Obidvaja vyjadrili potešenie zo stretnutia s Košičanmi a všetkým zaželali krásne a šťastné Vianoce. Spoločne so zaplnenou Hlavnou odpočítavali sekundy do zapálenia sviečok na majestátnom stromčeku. Pri slove svetlo sa na symbole najkrajších sviatkov roka rozžiarili stovky farebných žiaroviek. Zároveň sa v plnej kráse ukázala aj nová vianočná brána. A program pokračoval ďalej.

Vystúpili strýko Baltazár a deti, kúzelník Talostan, tanečná skupina Hviezdička, zaspieval víťaz tohtoročnej Talent Night Jozef Hruškoci a obľúbený spevák Lobo, očarila magická ohňová show skupiny Aramis. Medzi "civilmi" sa mihli v dlhých čiernych plášťoch a čarodejníckych klobúkoch s neodmysliteľnou kúzelnou paličkou a okrúhlymi okuliarmi kópie Harry Pottera. Podvečer sa totiž niesol v duchu aj tejto obľúbenej rozprávkovej postavy. Odmenou za zaujímavé masky boli sladké odmeny. Tešili sa z nich aj 10-ročný Miroslav Priščák a 9-ročný Roman Chudý. Ako prezradili, pri výrobe originálnych masiek im pomáhali aj rodičia. Ak by mali schopnosti Harry Pottera, vykúzlili by si skateboard, bazén a určite by vedeli lietať na metle...

Sny má aj piatak David Friňák, ktorý bol čoby oficiálny Harry Potter, sprievodcom detí v pomyselnej čarodejníckej škole. Chcel by mať odvahu hlavnej postavy diel spisovateľky Rowlingovej, študovať na konzervatóriu a byť hercom. Na pódium si pre výhru - discman, prišla i víťazka súťaže Ocele východu o najkrajší výkres s potterovskou tematikou Emília Čirčová, žiačka šiesteho ročníka ZŠ Bruselská v Košiciach. Na súťaž ju upozornila mama a keďže túžila po discmane, zapojila sa a vyšlo to. Rovnako ako celý predvčerajší podvečer. Pre organizátorov boli najkrajšou odmenou rozžiarené oči detí.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu