Vyhľadávanie:

Zatiaľ vyrovnaná séria

Zatiaľ vyrovnaná séria

Hádzanári IS Košice odohrajú dnes doma tretí semifinálový zápas play-off Novými Zámkami

V stredu, 23. apríla, sa naplno rozbehla semifinálové séria play-off v hádzanárskej extralige mužov. V úvodných stretnutiach mali zo semifinálových dvojíc Tatran Prešov - ŠKP Bratislava a IS Košice - Štart Nové Zámky, výhodu domácej palubovky hádzanári Prešova a Košíc, ktorí po záverečnom 30. kole základnej časti obsadili prvé dve priečky. Túto výhodu v prvých stretnutiach obidve mužstvá aj využili, keď Prešovčania hravo zdolali ŠKP vysoko 55:27 a Košičania zaregistrovali svoje prvé víťazstvo (v semifinále sa hrá na tri víťazné zápasy) až po predĺžení 36:33, keď v riadnom hracom čase zápas s Novými Zámkami skončil nerozhodne 29:29.

V sobotu hrali naši odvetu na palubovke v Nových Zámkoch, kde prehrali rozdielom deviatich gólov 24:33. Stav série je teda vyrovnaný 1:1, v poradí tretí zápas je na programe dnes v Košiciach o 18. hodine v hádzanárskej hale vo Všešportovom areáli pri obchodnom centre Hornbach. Prečo prehrali Košičania na palubovke súpera až tak vysoko?

"Začali sme dobre a vďaka výborným zákrokom brankára Olejára sme v úvode viedli. Potom naši hráči nevyužili množstvo streleckých príležitostí a domáci ovládli dianie v zápase. Postupne získali až deväťgólový náskok a ten sa na pôde súpera iba ťažko doťahuje," ozrejmil situáciu po druhom semifinálovom zápase kormidelník hádzanárov IS Košice Ján Hruščák. V dnešnom treťom vzájomnom súboji si domáci budú musieť dávať pozor najmä v defenzíve. Z nej potom bleskovo prechádzať do protiútokov a sústrediť sa na koncovku. Súpera totiž musia dostať pod tlak, aby robil chyby a tie musia Košičania využívať. V každom prípade majú k dispozícii, aj s tým dnešným zápasom, dva súboje. Štvrtý vzájomný duel sa hrá v Nových Zámkoch v sobotu, 3. mája. V nich by aspoň v jednom mali naši hráči bodovať naplno. V prípade vyrovnanej série 2:2 na zápasy, by sa v stredu, 7. mája, hralo v Košiciach piate rozhodujúce stretnutie v boji o postup do finále.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...