KONTAKT  |    _eng _sk

Zhodnocujú dáta
           Pridané: 15.07.2020
Autor: Ján BAČA
Kategória: 12/2020

Advanced Analytics by sme mohli s trochou zveličenia premenovať na hry s dátami pre pokročilých. V našich podmienkach ide o rozumné využite dát, ktoré v podniku vznikajú a sú zozbierané. Ak sa vy využijú aj iným spôsobom, než sme boli zvyknutí, môžeme na tom ušetriť, či dokonca zarobiť viac. Na základe analýzy historických dát  sa totiž dá veľakrát prísť na zjednodušenie procesu, alebo lepšie využitie zdrojov, ktoré máme. Jedným z príkladov je využitie konvertorového plynu, ktoré sa dá načasovať relatívne presne, aby sme ho využili tak, aby neboli zbytočné úniky, pretože ním vieme nahradiť energie, za ktoré platíme.

Toto „ hranie“ sa s dátami nám môže pomôcť prekonať súčasnú krízu a zároveň sa pripraviť na budúcnosť.  Tím vedený Robertom Vandlikom pracuje už vyše roka. Použiť chcú dobré známy systém sledovania vo wave a postupne posúvať od D0 až po D5. Základnou myšlienkou je, že nielen zmenou technológie, ale aj analýzou dát a nasledovnými opatreniami vieme docieliť veľa. Veľa znamená desiatky miliónov EUR.

Prvými projektami sú ohrievače vetra na vysokých peciach, digitalizácia skladov, dynamická cenotvorba, lepšie využitie plynov vznikajúcich v procese výroby, v tomto prípade konvertorového plynu, automatizácia žeriavov. Hotové sú už projekty Predikcia konca fúkania konvertora a Optimalizácia legovania ocele.         

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu