KONTAKT  |    _eng _sk

Zoznámte sa s kovom, materiálmi i recyklačnými technológiami
           Pridané: 30.03.2016
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: Študenti

Hutnícka fakulta pripravuje nielen pre stredoškolákov Deň otvorených dverí

 

Hutnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach otvorí svoje dvere dokorán. Už v stredu 20. apríla 2016 privíta vo svojich priestoroch zvedavých a k technike inklinujúcich stredoškolákov, ktorých na toto historicky prvé podujatie pozvala nielen zo škôl vo východoslovenskom regióne, ale aj z ostatných miest a krajov, kde pôsobia jej partneri.

„Chceme mladým ľuďom ukázať, čo reálne na našej fakulte učíme, zoznámiť ich s naším prostredím a priestormi, zameraním troch ústavov – metalurgie, materiálov a recyklačných technológií, ponúknuť im, aby nasali atmosféru vysokoškolského života,“ uviedla dekanka hutníckej fakulty, ktorá má v Košiciach šesťdesiatročnú históriu, Iveta Vasková. „Urobia si prehľad o možnostiach štúdia, dozvedia sa, okrem mnohých iných užitočných informácií, prečo je dôležité spoznávať materiály a rozvíjať kvalitu výrobkov a služieb a presvedčia sa, že odpad je cennou surovinou. Záber študijných odborov a programov našej fakulty je skutočne rôznorodý, prepojený okrem hutníctva na automobilový priemysel, recykláciu odpadov, či tepelnú techniku. Našim zámerom je študentom ukázať ich perspektívy. V súčasnosti „letia“ najmä informačné technológie, ale akosi sa pozabudlo na to, že ani len ten počítač či mobilný telefón sa bez kovov vyrobiť nedá,“ dodáva dekanka.

Okrem pestrého a na získanie nových poznatkov bohatého programu, ktorý pripravujú jednotlivé ústavy fakulty, získajú mladí ľudia predstavu o dennom fakultnom živote priamo od študentov a budú mať tiež jedinečnú príležitosť zapojiť sa do 22. ročníka študentskej vedeckej a odbornej konferencie Metalurgia 2016.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...