Vyhľadávanie:

Zoznámte sa s kovom, materiálmi i recyklačnými technológiami

Zoznámte sa s kovom, materiálmi i recyklačnými technológiami

Hutnícka fakulta pripravuje nielen pre stredoškolákov Deň otvorených dverí

 

Hutnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach otvorí svoje dvere dokorán. Už v stredu 20. apríla 2016 privíta vo svojich priestoroch zvedavých a k technike inklinujúcich stredoškolákov, ktorých na toto historicky prvé podujatie pozvala nielen zo škôl vo východoslovenskom regióne, ale aj z ostatných miest a krajov, kde pôsobia jej partneri.

„Chceme mladým ľuďom ukázať, čo reálne na našej fakulte učíme, zoznámiť ich s naším prostredím a priestormi, zameraním troch ústavov – metalurgie, materiálov a recyklačných technológií, ponúknuť im, aby nasali atmosféru vysokoškolského života,“ uviedla dekanka hutníckej fakulty, ktorá má v Košiciach šesťdesiatročnú históriu, Iveta Vasková. „Urobia si prehľad o možnostiach štúdia, dozvedia sa, okrem mnohých iných užitočných informácií, prečo je dôležité spoznávať materiály a rozvíjať kvalitu výrobkov a služieb a presvedčia sa, že odpad je cennou surovinou. Záber študijných odborov a programov našej fakulty je skutočne rôznorodý, prepojený okrem hutníctva na automobilový priemysel, recykláciu odpadov, či tepelnú techniku. Našim zámerom je študentom ukázať ich perspektívy. V súčasnosti „letia“ najmä informačné technológie, ale akosi sa pozabudlo na to, že ani len ten počítač či mobilný telefón sa bez kovov vyrobiť nedá,“ dodáva dekanka.

Okrem pestrého a na získanie nových poznatkov bohatého programu, ktorý pripravujú jednotlivé ústavy fakulty, získajú mladí ľudia predstavu o dennom fakultnom živote priamo od študentov a budú mať tiež jedinečnú príležitosť zapojiť sa do 22. ročníka študentskej vedeckej a odbornej konferencie Metalurgia 2016.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...